galatasaray fatih terim mustafa cengiz ünal aysal

Fatih Terim ve Galatasaray

Sabah Sabah Kafama Takıldı Galatasaray.

Bilen bilir; kendimi bildim bileli Galatasaraylıyım.

Ama Hiç bu kadar aciz, kenara sıkışmış ve zeytinyağı gibi üste çıkmak için hem suçlu hem güçlü edebiyatı yapacak durumda olmamıştık. Fatih Terimi sevmediğim doğrudur. Karekter olarak, adamlık olarak, Teknik yeterlilik olarak velhasıl hiç bir konuda sevmem. Benim için Fatih Terim bir Hoca dır ötesi değil. Maaşını alan, almadan çalışmayan tazminatına kadar kovalayan, ruhu varmış gibi davranıp sadece ceset gibi duygusuz bir adam Fatih Terim. Mahalle Kabadayısı ( ki olamaz ), kötü ve uğursuz bir futbolcu( Şampiyonsuzluk serimizin baş kahramanı), kibirli, ukala,öğrenmeye kapalı. Ağzına sağlık Pirlo senin kadar kimse anlatamadı Fatih Terimi. Bana göre böyle bir adam Fatih Terim. Yatsın Kalsın Hagi’ye ,Taffarel’e, Popescu’ya, Emre’ye, Okan’a ve Hatta Faruk Sürene dua etsin. Kendisini Bu sektöre kattı diye, ben onları sevmesem lanet okurdum vesile oldular diye o ayrı. Bir de Ünal Aysal demeden yapamayacağım bu süreçte. Kendisini hem kişilik hemde yönetici olarak çok beğenen biri olarak, bence Fatih Terim hakkında en güzel en doğru ve en önemli kararı kendisi almıştır tebrik ederim.Herkes yerini bilecek. Kimse bu kulübün sahibi değildir.

Tam da buradan yola çıkarak gelelim bugüne; Geçen sene kondisyon ve futbol olarak Tudorla harika başlayan bir takım ( Hazırlık ve Avrupa başlangıcını saymıyorum)  Kasım ayında dengesiz bir gazetecinin şu sorusuyla değişime uğramaya başladı.

Gazeteci : Acaba Galatasaray’a Tekrar dönecek misiniz ?

Terim     : Her şey olabilir Bunu İstanbul’a dönünce konuşuruz. ( Milli takım ile yurt dışında yani iki taraflı ihanet )

Tudorun açıklamaları bence bu doğrultuda çok değerli. Tabi kime göre orası ayrı.

Sonra süreci zaten biliyorsunuz. Nerede kalmıştık aha tamda burada kalmıştık Fatih Terim tamda burada. Futbol yok, Teknik Yok, Taktik Yok, Kondisyon Yok, Öz eleştiri Yok, Bunlar olmayınca Takım Ruhu da yok. Ne var peki Kibir var, Hömkürme Var, Sağa Sola b.. Atma var. Üzülüyorum Mustafa Cengizde ister istemez bu rüzgara kapılıyor çünkü biliyor ki Fatih Terim Rüzgarı onuda yer. Neden mi yer; Rüzgarın seni yememesi için bu işi biliyor olmalısın. Ya hu Fenerbahçe nerde ise sonuncu bu kadar isyan etmedi. Sayın Ali Koça da bu kattığı kaliteden dolayı teşekkür etmek lazım.

Şimdi Ben yönetici olsam; Kendini işe elverişsiz hale getirmekten iş aktini tazminat ödemeden tek taraflı fesh ederim. Tabi daha önce başka maddeler ile kulübe ihanet etmediysem. Sebebi her ne olursa olsun Galatasaray Spor Kulübü teknik direktörü kendini 10 hafta görevinin başında tutamayacak hatalar yapıyor yada buna sebep oluyorsa kapının dışına konmalı. Şunu belirtmeliyim ki; Başkan kazanıyor, Fatih Terim kazanıyor Hasan Şaş kazanıyor ve Galatasaray kaybediyor …. Çok geç olmadan …

Saygılar